„DRAMOKRATIJOS“ Manifestas

Pradžioje buvo žodis
Dramokratijai svarbus kiekvienas žodis!
Drama yra tarptautinė. 
Drama nėra tik istorija, istorija nėra tik drama.
Čia kiekvienas gali kurti dramą.
Drama yra gyva.
Kelias į dramą yra grįstas žodžiais.
(dramatiška pauzė)
Tu turi teisę į dramą.
Todėl nebijok pralieti rašalo.

Kas yra DRAMOKRATIJA ?

„Dramokratija“ – tai demokratišku principu pačių dramaturgų organizuojamas pjesių skaitymo festivalis, šiemet įvyksiantis jau ketvirtą kartą. „Dramokratija“ – tai pjesės teksto skaitymo, analizavimo ir pristatymo dirbtuvės, kurioms svarbus ne tik rezultatas, bet ir procesas.

Prasidėjęs kaip Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojos Gabrielės Labanauskaitės ir tuometinių kino dramaturgijos studentų Živilės Zablackaitės, Indrės Bručkutės, Manto Rimkaus, Irenos Kunevičiūtės, Sigitos Bukantaitės iniciatyva, festivalis į savo komandą priima kasmet vis naujus narius. „Dramokratijos“ gretas papildė vaidybos, teatrologijos ir teatro vadybos studentai bei „Balkono teatras“, tapęs namais ne vieniems dramaturgijos skaitymams. 

Tuo pačiu nepamirštame ne tik žmonių galimybės ateiti į teatrą, bet ir teatrui eiti „į žmones“, todėl dažnas „Dramokratijos“ renginys vyksta netikėtoje Vilniaus vietoje – kavinėse, klubuose, galerijose ir kitose mažiau į „juodą teatro dėžutę“ panašiose vietose, naikinančiose ketvirtąją sieną tarp skaitovų ir klausytojų.

„Dramokratijos“ festivalis trunka savaitę ir vyksta kiekvienų metų pavasarį balandžio mėnesį.

 

Kokiu principu veikia DRAMOKRATIJA ?

Festivalis „Dramokratija“ rengiamas demokratiniu principu, panaikinant tradicinę teatro hierarchiją ir visiems tolygiai buriantis aplink pjesės idėją, o ne žinomus vardus ar kitus prioritetus. Festivalio dalyviai pagal dramaturgų parašytus tekstus buriasi į mažesnes kūrybines grupeles, skaito ir analizuoja pjeses, viešai jas pristatydami platesnei auditorijai.

„Dramokratijos“ festivalinė laboratorija – laisvamaniška, pagrįsta DIY („pasidaryk pats“) pasaulėžiūra, todėl kūrybinei komandai tenka laisvė ir atsakomybė patiems pasiskirstyti tarpusavio funkcijas, surasti skaitymų erdvę, organizuoti repeticijų grafikus ir t.t. 

Tokiu būdu tikimasi ne tik perduoti tradiciją iš rankų į rankas, bet ir puoselėjant kiekvieno kūrėjo savarankiškumą, kurti naujas platformas, kuriose šiuolaikinė dramaturgija gali dygti, augti ir tobulėti.

 

Kokia šių metų TEMA?

Festivalis „Dramokratija“kiekvienais metais žiūrovus kviečia išklausyti specialiai festivaliui parašytų pjesių ir padiskutuoti aktualiomis temomis neįprastose vietose. Šių metų tema – propaganda. „Tokie žodžiai kaip laisvė, tiesa ir teisybė yra labai sunkiai apibūdinami. Laisvoje šalyje kiekvienas pilietis turi teisę reikšti savo nuomonę, dalyvauti diskusijose, kalbėti. Vis dėlto, ar mes sugebame nubrėžti ryškią liniją tarp nuomonės ir propagandos, tarp interpretacijos ir melo, tarp kritikos ir šmeižto? Esame apsupti begaliniu informacijos srautu, kuris nevaržomai įsiveržia į mūsų asmeninius gyvenimus.“ – teigia festivalio koorrdinatorė Indrė Bručkutė. „Šių metų festivalyje norėtume pakalbėti, padiskutuoti apie tai, kaip mūsų kalba, komunikacija, informacija bei požiūriai keičia tiek menkiausius kasdieninius įpročius, tiek nesuvaldomus reiškinius.“