"Naujienos"

bal. 18, 2023

Dramokratija Prisikėlė!

Paskendę repeticijose vos nepamiršome Jums pristatyti šių metų programos. Pjesės viena už kitą geresnės, originalesnės, aktualesnės. Tad kviečiame balandžio 21-23 dienomis, artėjantį savaitgalį nepasikuklinti ir užsukti susipažinti su jaunosios šiuolaikinės dramaturgijos kartos tekstais:

Balandžio 21 diena:

- 18 val. “Menų Spaustuvės” Infotekoje (Šiltadaržio g. 6) skaitysime Gintarės Ilginytės pjesė “Simptomas: Kaltė

“Kaltė gali būti toksiška ir užkrečiama. Pjesė apie poras ir draugus, po tragiško įvykio užsikrėtusius viską naikinančia kalte. Apie kopriklausomybes ir kontrolės troškimą. Apie visiems pažįstamą klausimą - kada likti, o kada ateina laikas nutraukti abipusės prievartos ratą ir išsilaisvinti."

- 20val. “Menų Spaustuvėje” įsikūrusiame bare “Shinzo” (Šiltadaržio g. 6) pristatysime Dominyko Matulionio pjesę “Žvaigždžių medžioklė”

“Yra tokių žmonių, kurie, atėjus nakčiai, išeina į gatves, lipa ant stogų, kyla į kalnus ir stebi skliautą medžiodami krentančias žvaigždes. Bet jeigu smogas prarytų dangų? Ilgam. Ką tuomet jie medžiotų?”

Balandžio 22 diena:

- 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos “Balkono teatre” (Gedimino pr. 42) kultūrinsimės su Uršulės Toleikytės pjese “Banginis ant kranto”

“Esu skendusi. Tuomet man buvo penkeri. Taip susipažinau su mirtimi. Vėliau sužinojau, jog mirčių gali būti įvairių - šuo pabėgo, kačiuko nebėra, išvyksta kiemo draugai, ar mano mama irgi dings. Nenoriu sirgti, kodėl mano kūnas keičiasi. Pavasaris-ruduo. Tave palieka. Palieki. Saulė šviečia, ledynai tirpsta. Mėgstu jūrą. Kartą mama pasakojo mačiusi banginį ant kranto. Banginis pučiasi.”

Balandžio 23 diena:

- 17 val. “Istorijų namuose” (T. Kosciuškos g. 3) kasdienę dramokrato dramaturgijos dozę serviruosime su Armandos Rudelytės pjese “Prieangis”

MARTYNAS Aš tuos visus drugelius surinkdavau į stiklainį, pripildavau vandens į indą ir mesdavau juos į vandenį. Kai paimdavau bent vieną į rankas, drugelis suglausdavo savo sparnelius, tarsi ruošdamasis maldai. Aš kartu su jais pasimelsdavau. Kad drugeliai greičiau skęstų, uždėdavau ant sparnelių po akmenuką ir laukdavau kada jie nustos judėti. Tada galvojau, kad vanduo jiems padeda užmigti. O keliaujant į skaitymą kviečiame klausytis Thom Yorke muzikinio kūrinio “Bloom”. Tebūnie tai linkėjimai Jūsų ausims nuo kūrybinės “Prieangio” komandos.

- 19 val. “Istorijų namuose” (T. Kosciuškos g. 3) dramatišką savaitgalį užbaigsime Editos Nazarovos pjese “Serbentai

Kūrinyje nagrinėjami jaunos, pasimetusios poros santykiai, kurių gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis.

Po kiekvieno skaitymo kviečiame pasilikti diskusijai su kūrybine komanda. O balandžio 21 dieną nepabėkite ir po diskusijos. “Dramokratijos” savaitgalio atidarymo proga siūlome praleisti vakarą bare “Shinzo” bendraminčių dramokratų apsuptyje.

Visi “Dramokratijos” skaitymai NEMOKAMI.

kov. 2, 2023

Dramokratija atgimsta

Dramatiška žinia visiems dramokratams - 
Dramaturgėms/ams, aktorėms/iams, režisierėms/iams:

DRAMOKRATIJA IS BACK!

Sugrįžtame kuklesniu formatu, bet, tikime, su įdomiais jaunųjų dramaturgų debiutais ir tuo pačiu dideliu noru kurti bendradarbiaujant ir padedant pjesėms pilnai išsipildyti repeticijų ir diskusijų metu.

Atgimstame prisimindami ir rekonstruodami festivalio pradžios idėją. Tad 6-tojo dramokratų susibūrimo metu balandžio 20-23 dienomis siūlome dalyvauti jaukiuose studentiškuose šiuolaikinės dramaturgijos skaitymuose.

Kaip viskas vyks?

Iki kovo 13 d. lauksime norinčių dalyvauti dramaturgių/ų, režisierių/ų, aktorių laiškų ir pjesių ištraukų ar pilnų juodraščių. Registracijos forma: ŠTAI ČIA

Nuo kovo 19 d. atrinktų pjesių autorės/iai pradės repetuoti ir toliau tobulinti tekstą kartu su suformuotomis aktorių ir režisierių kūrybinėmis komandomis.

Balandžio 20-23 dienomis pjesės skaitymai bus viešai pristatyti įvairiose vietose Vilniaus mieste.

Visas dėmesys bus skiriamas pjesių autorių žodžiams ir jų skambesiui, todėl po kiekvienų skaitymų bus erdvės aptarti scenos kūrinius diskusijų metu.

Renginiai organizuojami savanoriškais tikslais, įėjimas į juos - nemokamas.

Draugiau informacijos apie registraciją rasite mūsų Facebook paskyroje: ŠTAI ČIA

bal. 17, 2019

„Dramokratija“ kviečia atrasti netradicines pjesių formas

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“ balandžio 24–28 d. darsyk sugrįžta ir kviečia į nemokamus pjesių skaitymus geriausio festivalio draugo „Kablio“ patalpose. Pakvietusi dramaturgus eksperimentuoti su pjesės forma kūrybinėse dirbtuvėse su švedų dramaturge ir režisiere AnnaLina Hertzberg, šįsyk „Dramokratija“ pristatys penkias pjeses.

gruod. 17, 2018

„Dramokratija“ kviečia eksperimentams nemokamose kūrybinėse dirbtuvėse

Eidami į teatrą žmonės dažniausiai puikiai žino ko tikėtis. Jiems puikiai pažįstama antikinių, šekspyriškų, commedia dell’arte, realistinių pjesių forma. Praėjusio amžiaus gale ėmė atsirasti paveikūs dramaturgijos kūriniai, išeinantys už scenos ir teatro apskritai ribų, panaudojus naujausias technines galimybes. Dabar atėjo laikas sukurti lietuvišką pjesės formą – teatrų scenose pasirodo vis daugiau lietuviškos dramaturgijos kūrinių, o kalbas, jog Lietuvoje nėra dramaturgų keičia tautinės pjesės formos paieškos. 

bal. 25, 2018

Baigėsi diskusijas apie propagandą kėlusi ketvirtoji „Dramokratija“

Praėjusį sekmadienį „Kablyje“, kartu su vėlyvaisiais pusryčiais, šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“ pakvietė pasimėgauti paskutiniu šių metų pjesės skaitymu. Pradedančio dramaturgo Rinaldo Tomaševičiaus asmeniniais išgyvenimais paremta drama „Nubudimas“ užbaigė visą savaitę trukusį festivalį, kurio metu buvo galima išgirsti aštuonias pjeses propagandos tema. Įvairiais gyvenimiškais aspektais nagrinėta propagandos, kaip pikta linkinčio melo ir noro manipuliuoti žmonėmis, tema suteikė daug peno diskusijoms. Organizatoriai tikisi, kad jos netils ir pasibaigus festivaliui.

bal. 4, 2018

„Dramokratija“ pristatė šių metų programą – laukia interaktyvi savaitė su propaganda

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“ pristatė balandžio 16 - 22 dienomis vyksiančių renginių programą. Šiemet propagandos tema kūrę jaunieji dramaturgai, režisieriai ir aktoriai, tarp kurių yra ir patyrusių, ir pradedančių menininkų, vilniečius ir miesto svečius nustebins aštuoniomis naujomis pjesėmis. Viso festivalio metu kultūros bare „Kablys“ bus galima sudalyvauti interaktyvioje instaliacijoje „Nepriklausomų Žmonių Respublika“.

vas. 28, 2018

„Dramokratija“ pradeda aktorių ir režisierių registraciją

Jau ketvirtą kartą susipažinti su naująja Lietuvos dramaturgija kviesiantis pjesių skaitymų festivalis „Dramokratija“ skelbia aktorių ir režisierių registracijos pradžią. Kaip ir kasmet, profesionalūs bei pradedantys aktoriai bei režisieriai gali registruotis pasirinkdami pjesės aprašymą, bet nežinodami pjesės autoriaus. Taip festivalis siekia teatro bendruomenėje paskatinti atviros atrankos principų diegimą.

gruod. 11, 2017

Baigėsi „Dramokratijos“ kūrybinės dirbtuvės – propagandos kokteilis jauniesiems dramaturgams

Pjesių skaitymo festivalis „Dramokratija“ šiemet dalyvius kvietė rašyti propagandos tema. Trejose kūrybinėse dirbtuvėse su lektoriais iš Vokietijos, Rusijos ir Lietuvos jaunieji dramaturgai plėtojo savo idėjas bei kūrė tekstus. Trejų dirbtuvių ciklą Gėtės institute užbaigė paskutinę dieną vykęs virtualus dalyvių, dirbtuves vedusių dramaturgų Theresia Walser (Vokietija), Michailu Durnenkovu (Rusija) ir Gabriele Labanauskaite (Lietuva) susitikimas, kurio metu visi galėjo pasidalinti savo įspūdžiais bei įgytomis patirtimis.

lapkr. 4, 2017

Dramaturgas Michailas Durnenkovas: „Lengva būti menininku karo metu.“

Rusų dramaturgas Michailas Durnenkovas, vedęs Dramokratijos festivalio kūrybines dirbtuves propagandos tema, pasižymi išskirtine plačia šypsena. Visad puikią nuotaiką skleidžiantis rašytojas įkvėpė jaunuosius dramaturgus kibti į darbus ir dalinosi savo patirtimi. O jos M. Durnenkovas turi įvairiausios – jaunystėje dirbo inžinieriumi, santechniku, dalyvavo Arktinėje ekspedicijoje ir jos metu rašė pjesę („Žemės pakraštyje“ („On the edge of the earth“), pirmoji BBC World pjesė, parašyta Arkties srityje), protestuodamas prieš Rusijos armijos įvedimą į Krymą buvo suimtas policijos. Šios ir kitos patirtys dažnai tampa pjesėmis. Apie tai, teatrą bei ateitį ir kalbėjomės su dokumentinio teatro profesionalu.

spal. 26, 2017

Kūrybinės dirbtuvės su rusų scenaristu M. Durnenkovu: amato paslaptys, kurias retas atskleidžia

Pasibaigė antrosios šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ dalyvių kūrybinės dirbtuvės su rusų scenaristu ir dramaturgu Michailu Durnenkovu. Spalio 20 – 24 dienomis vykusių užsiėmimų metu M. Durnenkovas jaunuosius dramaturgus supažindino su pjesių schemomis, herojaus linijos vystymo principais bei dokumentinio žanro pjesių (verbatim metodo) kūrimu.

spal. 4, 2017

Theresia Walser: personažai turi teisę dalyvauti pjesės kūrimo procese

Theresia Walser įvardinama kaip viena labiausiai statomų gyvų Vokietijos dramaturgių, kurios darbai rodomi ne tik gimtojoje Vokietijoje, bet ir kitose Europos šalyse bei už jos ribų. 1998-aisias metais už pjesę „King Kongo dukros“, kuri jai atnešė tiek komercinį pasisekimą, tiek pripažinimą kritikų pasaulyje, ji buvo įvertinta kaip geriausia jauna rašytoja ir laimėjo teatro žurnalo „Theatre heute“ apdovanojimą kaip metų autorė. Tarp kitų pasiekimų, Theresia jau dukart įvertinta „Geothes Insitituto“ įsteigtu prizu už geriausią metų pjesę.

spal. 4, 2017

Dramokratija: propaganda, apie kurią reikia kalbėti

Ketvirtasis pjesių skaitymų festivalis „Dramokratija“ prasidėjo savaitę trukusiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis su vokiečių dramaturge Theresia Walser. Kupini įspūdžių dalyviai jau laukia kito susitikimo su lektoriumi iš Rusijos. Deja, organizatoriams tenka apgailestaujant pranešti, kad dėl politinių priežasčių tai bus ne labai lauktas Michailas Ugarovas,  bet kitas itin vertinamas ir paties M. Ugarovo rekomenduotas scenaristas ir dramaturgas Michailas Durnenkovas.

rugs. 10, 2017

Dramokratai, dramaturgai, kolegos!

Registracija pasibaigė ir pirmosios dirbtuvės turės net 27 dalyvius!

Dirbtuvės su Theresia Walser prasidės jau pirmadienį. Prižadame po truputį jus supažindinti ir su dėstytoja, ir su dalyviais, pasiryžusiais jus pradžiuginti savo idėjomis.

rugs. 1, 2017

Dramaturgas ir aktorius Chris Thorpe: „Mes privalome vieni kitus įkvėpti, nes pasaulis už mus to nepadarys.“

Oro uosto kavinėje laukdamas skrydžio atgal į Mančesterį ir gerdamas jau nežinia kelintą juodos arbatos puodelį tądien, Chris Thorpe juokėsi, „Tai labai britiška, ar ne?“. Kartu su juo prisėdome pasikalbėti tik ką pasibaigus pačioms pirmosioms pjesių skaitymų festivalio „Dramokratija“ organizuotoms kūrybinėms dirbtuvėms, kurias vedė šis britų dramaturgas ir aktorius.

„Man pasisekė, man tikrai labai pasisekė, kad čia atvykau“, Chris’as atsakė paklaustas ar buvo lengva apsispręsti atvykti į Lietuvą. „Jei dirbtuvės būtų prasidėjusios keletu dienų anksčiau arba vėliau, nebūčiau galėjęs čia būti. Tai tiesiog laimingas atsitiktinumas“, kalbėjo dramaturgas. Atsitiktinumų šio menininko gyvenime pasitaiko dažnai ir visus juos jis priima kaip naudingą patirtį.