2019

Sniego senis besmegenis

Pjesės autorė: Dovilė Zavedskaitė

Ši pjesė – ironiškas dramaturginis šaržas. Impulsas rašyti absurdo pjesę kilo iš viešojo lauko stebėjimo, iš supratimo, kad dabartinės valdžios elgsenos fone absurdas veikia nebe kaip nonsensas, bet kaip politinių, socialinių situacijų kartotė, atspindys. Tai – kritinis komentaras apie šiandienos Lietuvą, komponuotas iš lakoniškų medijos legendų. Šaržas rutuliojamas per trijų vaikų – standartinio, atimto ir užmušto – linijas. Kas kam nenukirpo nagų? Kas ką uždarė kambary? Kas nupirko dirbtinio sniego ir padėjo vaikams pasiekiamoje vietoje? Pjesėje sąmoningai atsisakoma gilintis į tėvų-vaikų santykių archetipus – jie čia yra mediumas išsakyti požiūrį į šiuo metu paūmėjusius viešosios komunikacijos defektus, lemiančius bendrą sociumo pakrikimo jausmą.

Nuo Pradžių

Pjesės autorė: Irena Kunevičiūtė

Pjesė yra apie moterį, kuri bandydama pabėgti nuo savo problemų įsteigia naują valstybę. Pjesė yra interaktyvi*, todėl visi žiūrovai kartu su ja dalyvauja 7-nių dienų valstybės steigimo procese. Žiūrovai sprendžia viską nuo šalies pavadinimo, įstatymų iki veikėjų likimų. Per septynias dienas kuriant valstybę išaiškėja pagrindiniai veikėjų motyvai, šalis patiria klestėjimą, susilaukia pasaulio dėmesio bei išgyvena katastrofą.

Kaip ir pagrindinė veikėja, taip ir pjesė laviruoja tarp realybės ir fantazijos. Pjesės pradžioje sukurtas pasaulis pradeda griūti, kai veikėja prisimena neseniai ją užklupusius įvykius. Galiausiai pradėjus byrėti fantazijos sienoms žiūrovai ir veikėjai pradeda matyti, kad realybėje jų sukurta šalis atrodo visai kitaip.

Motinos ir jų sūnūs

Pjesės autorius: Matas Vildžius

Po motinos laidotuvių vyras užsuka pas buvusią žmoną, tačiau trumpas apsilankymas virsta vaidmenų žaidimu. Moteris įtraukiama vaidinti vyro motiną, vyrui tenka atkartoti jų santykių pradžią. Įprastoje svetainėje atgyjęs motinos archetipas priverčia mąstyti apie vaikystėje matytus pavyzdžius ir kas kaltas dėl negebėjimo suprasti savo partnerį.

Dulkėti veidrodžiai

Pjesės autorius: Raimondas Klezys

Kas gražesnio gyvenime? Papasakok man labai įdomu. Nori gal obuolio? (Meta obuolį į sieną). Iš kur tu žinai, kas gražu kas negražu? (Meta obuolį į sieną). Tu gal su Pablo Pikaso miegi ir aptarinėji kas gražu, kas negražu? O gal tavo draugė yra Mona Liza, kuri tau vis pakužda apie naujausias grožio ir negrožio madas? Ko tyli? Sakyk iš kur tu žinai, kad tarkim aš gražiai nupiešiau, o va Mickevičius, būdavo ir gražiau nupiešia? Iš kur tu žinai, klausiu? Sakyk. Ko tyli? O gal tu praėjusią savaitę bulves kasei su Rembrantu ir prisėdę pailsėti ant bulviakasio, klauseisi jo paskaitos apie grožį? Ne? O gal tu su Van gogu rudeniop važinėji grybauti į Varėną ir ten, rinkdami grybukus, diskutuojate apie grožio sąvoką? Irgi ne?